در نشست دانشگاه علامه طباطبایی مطرح شد/

بررسی علمی حمایت از آثار موسیقی در ایران

دوشنبه 4 دي 1396، 16:08
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

بررسی علمی حمایت از آثار موسیقی در ایران نشست علمی "حمایت از آثار موسیقایی در نظام حقوقی ایران" با حضور مدیرعامل خانه موسیقی و جمعی از حقوقدانان در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد. 

به گزارش سایت خانه موسیقی، این نشست علمی که با حضور حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی) جمعی از حقوقدانان و همچنین دانشجویان دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی، صبح امروز در سالن اجتماعات این دانشکده برگزار شد به حمایت از آثار موسیقی در نظام حقوقی ایران اختصاص داشت. 

در این نشست مهدی زاهدی(دانشیار حقوق عمومی و بین الملل)، وحید آگاه(استادیار گروه حقوق عمومی و بین الملل) به بررسی علمی حمایت از آثار موسیقی در قوانین جاری کشور و مقایسه آن با دیگر کشور ها پرداختند. 

همچنین کاوه رضوانی راد(مشاور حقوقی خانه موسیقی)  با نمایش مطالبی تجربیات خود در بخشی از پرونده های مرتبط با مسائل حقوقی هنرمندان را بیان کرد و به بررسی علمی قوانین پرداخت. 

حمیدرضا نوربخش(مدیر عامل خانه موسیقی) نیز با ذکر مطالبی به بیان تاریخچه پیدایش برخی مسائل مرتبط با کپی رایت در موسیقی بعد از انقلاب پرداخت و دیدگاه های خانه موسیقی و اقدامات صورت گرفته توسط این نهاد صنفی برای احقاق حقوق هنرمندن را بیان کرد. 

لازم به ذکر است مشروح این نشست علمی متعاقبا در سایت و همچنین فصلنامه زمستان خانه موسیقی منتشر می گردد. 


print