همایون خرم درگذشت

جمعه 29 دي 1391
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

همایون خرم درگذشت همایون خرم، نوازنده ویولن، آهنگساز و عضو شورای عالی خانه موسیقی شامگاه پنجشنبه، 28 دی ماه در پی ابتلا به بیماری سرطان درگذشت.

به گزارش سایت خانه، همایون خرم، نوازنده ویولن، آهنگساز و عضو شورای عالی خانه موسیقی، شب گذشته(28 دی ماه) پس از تحمل یک دوره بیماری سرطان در بیمارستان دی درگذشت و هیئت مدیره خانه موسیقی این ضایعه را به جامعه موسیقی تسلیت گفت.

همایون خرم متولد 1309 در بوشهر بود. مادرش از شیفتگان موسیقی اصیل ایرانی بود و از مقام های موسیقی ایرانی به دستگاه همایون علاقه داشت، به همین دلیل هم نام "همایون" را برای فرزند خود انتخاب كرد.

خرم در سن 10-11 سالگی به مكتب استاد صبا راه یافت و در 14-15 سالگی  به عنوان نوازنده 14 ساله، در رادیو ساز تنها اجرا كرد. بعدها در بسیاری از برنامه های موسیقی رادیو، خصوصا در برنامه گلها، به عنوان آهنگساز، سولیست ویولن و رهبر اركستر  آثاری ارائه داد.

این هنرمند به موازات فعالیت در موسیقی ایرانی، از كسب علم نیز غافل نبود و در اكثر مراحل تحصیل از شاگردان ممتاز بود و تحصیلات عالیه خود را تا اخذ دانشنامه در رشته مهندسی برق ادامه داد.

از آثار اجرایی وی می توان به برنامه های متعدد گلها، برنامه های بداهه نوازی در رادیو، تعدادی برنامه تک نوازان با همكاری هنرمندان دیگر به صورت همنوازی و  چندین آهنگ ماندگار از جمله تو ای پری كجایی(سرگشته)، امشب در سر شوری دارم (غوغای ستارگان)، ساغرم شكست ای ساقی (طاقتم ده)، رسوای زمانه منم، اشك من هویدا شد، پیك سحری، ساقی ببین، آوای خسته دلان و ... اشاره کرد.

لازم به توضیح است، خبرهای تکمیلی از زمان و مکان تشییع پیکر این هنرمند فقید متعاقبا متشر می گردد.print