در نشست تخصصی آئین آواز/

موضوع "تنفس در آواز" با حضور کارشناسان بررسی شد

چهارشنبه 4 بهمن 1396، 13:51
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

موضوع "تنفس در آواز" با حضور کارشناسان بررسی شد
هجدهمین نشست تخصصی آیین آواز با حضور محمدعلی کیانی نژاد(نوازنده و مدرس نی) پیرامون موضوع تنفس در آواز روز گذشته در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، در ابتدای این نشست کلیپی از زندگی‌، فعالیت‌های هنری و گزیده آثار محمدعلی کیانی‌نژاد (نوازنده نی و آهنگساز) پخش شد. این کلیپ بخش کوتاهی از مستند "کیان نی" ساخته علی عرب خوانساری نوازنده و از شاگردان کیانی‌نژاد بود.

بخش تخصصی نشست این ماه با حضور محمد علی کیانی‌نژاد و علی شیرازی کارشناس مجری برنامه شکل گرفت. عنوان این بخش "تنفس در آواز" بود و کیانی‌نژاد آن را معضل بزرگ آوازخوانی در این زمانه در کشورمان قلمداد کرد و در ادامه نیز این مباحث بصورت عملی مورد بررسی قرار گرفت. 

در این نشست حاضران شاهد چهار اجرای مختلف و متفاوت بودند. آوازخوانی در دستگاه راست‌پنچگاه توسط غلامرضا رضایی به همراه تارنوازی هامان خلیلی سرپرست گروه برافشان، اجرای بهرام باجلان(سه‌تارنواز و خواننده) و حمید لاجوردی در بیات اصفهان، آوازخوانی علی یوسف‌وند در دستگاه همایون به همراه نی علی عرب خوانساری، تار پوریا خاکپور و تمبک حمیدرضا سروری و اجرای آواز افشاری با صدای علی اصغر فروزان فر به همراه سه‌تار رضا گل محمدی از اجرای های این نشست بود.

در پایان علیرضا معینی مجری برنامه اعلام کرد که نوزدهمین نشست آیین آواز از ساعت 18 سه‌شنبه 8 اسفند در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.print