14 شهریور ماه در تالار وحدت/

کنسرت ارکستر و کر بل کانتو برگزار می شود

سه شنبه 7 شهريور 1396، 10:12
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

کنسرت ارکستر و کر بل کانتو برگزار می شود
ارکستر و کر بل کانتو به رهبری نیما پناهی ها، با اجرای آثاری متفاوت از اپراهای ایتالیایی 14 شهریور ماه در تالار وحدت به روی صحنه می رود.

به گزارش سایت خانه موسیقی، نیما پناهی ها رهبر ارکستر بل کانتو از اجرای آثاری متفاوت از اپراهای ایتالیایی خبر داد و همچنین به چیدمانی جدید و متفاوت از نوازندگان و خوانندگان بل کانتو در اجرای ۱۴ شهریور اشاره داشت.

رهبر اپرای بل کانتو در خصوص انتخاب رپرتوار جدید افزود: در این سالها آثار بسیاری از اپراهای ایتالیایی، توسط ارکستر بل کانتو بر روی صحنه اجرا شده اند که در میان آن ها آثار آهنگساز برجسته، جوزپه وردی سهم بیشتری داشته اند. اپراهایی چون نابوکو، لا تراویاتا، دون کارلو، ارنانی و ریگولتو، در اجراهای قبلی بل کانتو، بسیار تاثیر گذار و خاطره ساز شدند و از سوی مردم با استقبال زیادی مواجه شدند.

وی افزود:  در اجرای ۱۴ شهریور، دو اپرای دیگر از جوزپه وردی مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند که هر دو در شمار برجسته ترین آثار اپرا هستند. یکی اپرای مکبث برگرفته از تراژدی مکبث اثر ویلیام شکسپیر و دیگری اپرای نیروی سرنوشت (لا فورتسا دل دستینو) که هر دوی آنها ساخته جوزپه وردی بر روی لیبرتوی (اپرا نامه) فرانچسکو ماریا پیاوه است. 

رهبر ارکستر بل کانتو گفت: در اجرای ۱۴ شهریور خسازهای بادی چوبی از جمله فلوت و ابوا در ترکیب ارکستر بل کانتو حضور دارند. همچنین همکاری با بهنام ابوالقاسم، نوازنده برجسته پیانو و نوازندگان مطرح و با سابقه باعث خرسندی است. 

در این کنسرت امین عطایی (کنسرت مایستر و نوازنده ویولن)، شقایق صادقیان ( نوازنده فلوت)، نازنین احمد زاده ( نوازنده ابوا) نوید شعبان زاده ( نوازنده ویولن)، کاوه تسعیری (نوازنده ویولا)، بهرنگ معتمدی ( نوازنده ویولنسل) و هادی اسماعیلی (نوازنده کنتر باس) در ترکیب نوازندگان ارکستر بل کانتو حضور دارند.

رهبر ارکستر بل کانتو همچنین در خصوص نحوه انتخاب خوانندگان آواز در این کنسرت گفت: انتخاب خوانندگان در کر بل کانتو با دقت زیادی انجام می گیرد. رپرتوار بل کانتو بسیار دشوار است، همچنین اجرای خوانندگان بر روی متن ایتالیایی، آن هم با رعایت دقیق اصول اجرا و نیز تسلط کامل در ارائه دقیق ریتم و فرکانس نت ها، مستلزم داشتن تسلط بر سلفژ و نیز تلاش بی وقفه خوانندگان این تیم است. خواندن کر در بل کانتو از احترام و جایگاه بالایی برخوردار است. بل کانتو مورد علاقه و محبوب خوانندگان است به طوری که خوانندگان مطرح و با سابقه اپرا و آواز کلاسیک، در آن به اجرای کر می پردازند.

ارکستر و کر بزرگ بل کانتو به رهبری نیما پناهی ها 14 شهریور ماه ساعت 21:30 در تالار وحدت به روی صحنه می رود و علاقمندان برای تهیه بلیت می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.


print