اسفندماه سال جاری/

شهرام ناظری با "درفش کاویانی" می آید

شنبه 17 بهمن 1394، 09:56
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

شهرام ناظری با "درفش کاویانی" می آید
آلبوم "درفش کاویانی"(کاوه آهنگر) با خوانندگی شهرام ناظری و آهنگسازی فرید الهامی اسفند ماه سال جاری منتشر می شود.

به گزارش سایت خانه موسیقی، فرید الهامی، آهنگساز و نوازنده تنبور گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای انتشار آلبوم "درفش کاویانی" با اجرای گروه فردوسی و خوانندگی استاد شهرام ناظری هستیم که این اثر موسیقایی اسفند ماه سال جاری روانه بازار موسیقی می شود.

الهامی درباره گروه "فردوسی" بیان کرد: گروه "زمزمه عشق" کار خود را از سال 1378 آغاز کرد. این گروه سال 1384 با اسم گروه "فردوسی" به روی صحنه رفت.

این آهنگساز افزود: من به اشعار حماسی خیلی علاقه مند بودم و تحقیقاتی را در این زمینه انجام دادم. تحقیقات من در این زمینه بود که اگر ملودی حماسی است باید از شعر حماسی استفاده کنیم به عنوان مثال نمی توانیم از اشعار ملودی استفاده کنیم ولی ملودی عاشقانه باشد.

این نوازنده در ادامه تاکید کرد: من تحقیقاتی درباره شاهنامه خوانی انجام دادم زیرا شاهنامه خوانی قدمت طولانی مدت دارد. همچنین درباره تلفیق شاهنامه خوانی با مقام های تنبور تحقیقاتی داشته ام و به نتیجه دلخواهم رسیدم. 

فرید الهامی خاطرنشان کرد: سال 1385 خدمت استاد شهرام ناظری رفتم و در سال 1387 آلبوم "شاهنامه کردی" را به پایان رساندیم ولی این آلبوم را منتشر نکردیم و قصد داریم در زمان مناسبی این اثر موسیقایی را منتشر کنیم.

این آهنگساز درباره آلبوم جدید خود تاکید کرد: آلبوم دوم "درفش کاویانی" است که در آن تحقیقات دیگری در زمینه نقالی خوانی به صورت پرده خوانی قهوه خانه ای انجام دادم. در این اثر با استاد ناظری در بخش آوازی و آهنگسازی همکاری کرده ام. من در گذشته همزمان با آموزش آهنگسازی، شاگرد آواز و تلفیق شعر آواز نزد ایشان بودم.

الهامی در ادامه افزود: در این اثر داستان ابتدا با نیایش آغاز می شود که یک سری آواها هستند که عنوان آن ها "هوره و مور" است و در این اثر از آن ها استفاده شده است. بخش بعدی "ضحاک در جستجوی فریدون" است. همچنین بخش سوم "قیام کاوه آهنگر" در سه بخش است.

این نوازنده تنبور درباره اعضا و نوازندگان گفت: در این اثر موسیقایی فرنود الهامی (تنبور)، مهراب اسرافیلی (تنبور)، آرمان دکه ای (تنبور)، صابر نظرگاهی، پریسا کلهر (تنبور)، یونس پاکنژاد (کمانچه)، سینا علم (کمانچه آلتو)، فرهاد صفری(سازهای کوبه ای ابداعی)، شهریار نظری(دف)، نازلی بخشایش (چنگ) و... است.
فرید الهامی خاطرنشان کرد: این اثر متفاوت است زیرا خانم نقال به صورت نمایش تک نفره با ساز چنگ داستان را روایت می کند که ترکیبی از نقالی و تئاتر است.

این آهنگساز در پایان بیان کرد: آلبوم "درفش کاویانی" به صورت صوتی و تصویری روانه بازار موسیقی می شود. print