سید محمد میرزمانی:

محمود جهان در مقابل بی مهری ها ایستادگی کرد

چهارشنبه 11 مرداد 1396، 12:29
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

محمود جهان در مقابل بی مهری ها ایستادگی کرد
رئیس هیئت مدیره خانه موسیقی در مراسم تشییع محمد جهان گفت:‌ گفت: زنده یاد محمود جهان با تمام بی‌مهری‌ها با صبوری، لبخند و محبت، ایستادگی کرد و تلاش‌های بسیار گرانبهایی را در موسیقی انجام داد.

به گزارش سایت خانه موسیقی،؛ مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد محمود جهان هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی ایران صبح امروز چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه از مقابل تالار وحدت برگزار شد. در ابتدای این مراسم که با برپایی آیین‌های عزاداری بوشهری از جمله شروه‌خوانی، سنج و دمام‌زنی برگزار شد آکا صفوی خواننده گروه موسیقی "لیان" به اجرای آیین شروه‌خوانی پرداخت. 

سیدمحمد میرزمانی رییس هیأت مدیره خانه موسیقی در این مراسم با ابراز تاسف از فقدان محمود جهان گفت: به درستی کسی که عاشق باشد و از جانش برای مردم بخواند، چنین بدرقه باشکوه در انتظارش است. به هر ترتیب زندگی هنری هر کسی با تجربیات بسیاری همراه است و محمود جهان از جمله هنرمندانی بود که نیم قرن تلاش کرد و جدیت او زبانزد بود.

وی افزود: تولید ۳۰ آلبوم، نشان از فعالیت‌های ارزشمند او در عرصه موسیقی بود اما به اعتقاد من، وی هنرمندی بود که به لحاظ انسانی و معرفتی نیز مورد توجه قرار گرفت. او عاشق کارش و حضرت علی (ع) بود و از جمله افرادی بود که با تمام بی‌مهری‌ها با صبوری، لبخند و محبت، ایستادگی کرد و تلاش‌های بسیار گرانبهایی را در این عرصه انجام داد.


رئیس هیئت مدیره خانه موسیقی در پایان گفت: بنده از طرف خانه موسیقی، ضایعه درگذشت زنده‌ یاد محمود جهان را تسلیت گفته و برای خانواده وی آرزوی صبر دارم.

امید جهان فرزند زنده‌یاد محمود جهان هم در سخنانی کوتاه ضمن قدردانی از حاضران در این مراسم بیان کرد: پدرم اصلاً دوست نداشت که شما عزیزان اینجا باشید. او همیشه خواهان این بود که مخاطبان موسیقی، شاد و خوشحال باشند. به هر حال امیدوارم از این پس بتوانیم در شادی‌ها جبران زحمات شما را کنیم. محسن شریفیان سرپرست گروه موسیقی "لیان" هم در بخش پایانی مراسم گفت: محمود جهان از جمله هنرمندانی بود که کنسرت‌ها را در شرایط بسیار سختی برگزار می‌کرد و ای‌کاش با دفن او، زشتی‌های موسیقی از جمله برخی از ممنوعیت‌ها و لغو کنسرت‌ها نیز دفن شود.

پخش قطعه "حُزن" به خوانندگی زنده‌یاد محمود جهان، اجرای زنده قطعه "سرگشته" به خوانندگی حسین کشتکار و اجرای یک ویژه‌ برنامه موسیقایی توسط یک گروه موسیقی، از بخش‌های دیگر مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد محمود جهان بود.

در ادامه پیکر زنده یاد محمود جهان از مقابل تالار وحدت با بدرقه هنردوستان و علاقمندان وی به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) تشییع شد. print