مدیر برگزاری نشست های "آئین آواز" گفت:

برگزاری "آیین آواز" در شهرستان ها نیازمند همکاری مسئولان فرهنگی است

سه شنبه 11 مهر 1396، 08:47
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

برگزاری "آیین آواز" در شهرستان ها نیازمند همکاری مسئولان فرهنگی است
مدیر برگزاری نشست های "آئین آواز" گفت: اگر همکاری مسئولان فرهنگی و هنری هر منطقه وجود داشته باشد و سالنی را در اختیار "آیین آواز" قرار دهند این نشست ها را در شهرستان ها برگزار می کنیم. 

به گزارش سایت خانه موسیقی به نقل از روابط عمومی "آئین آواز"، علی شیرازی خواننده و مدیر برگزاری این سلسله نشست‌ها گفت: با استقبالی که از سوی علاقه‌مندان به هنر ملی آواز در طول کمتر از یک سال و نیم گذشته از این نشست به عمل آمده، متوجه ظرفیت بالای هنرمندان و هنرجویان مستعد برای حضور در این برنامه شده‌ایم. تا کنون در طی سیزده نشست قبلی تعدادی در حدود 50 آوازخوان جوان و میانسال کمتر شناخته شده در "آیین آواز" هنرنمایی کرده‌اند و تعداد بیشتری نیز منتظرند تا در ماه‌های آتی نوبت به اجرای آنها برسد.

وی افزود: البته ما به خوانندگانی از شهرستان‌ها نیز در برنامه فرصت هنرنمایی و حضور مؤثر داده‌ایم ولی از ابتدا هم قصدمان این بود که نشست‌هایی شبیه به آیین آواز و شب آواز ایرانی که خودم آن را به حوزه هنری پیشنهاد داده بودم، در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی شوند تا شاید آواز این هنر ملی و ریشه‌دار از رکود خارج شود.

مدیر برگزاری "آئین آواز" در ادامه گفت: برای شرکت در نشست های آئین آواز هر ماه دوستداران زیادی از شهرستان ها به تهران می آیند و تا عطش خود را نسبت به هنر مورد علاقه‌شان فروبنشانند. بنابراین از هر نظر شرایط برای تکثیر برنامه و تداوم برگزاری این نشست ها در دیگر شهر ها احساس می‌شود. اگر همکاری مسئولان فرهنگی و هنری هر منطقه وجود داشته باشد که دست کم سالنی را در هر منطقه به طور رایگان در اختیار آیین آواز قرار دهند اولین برنامه در هر استان یا شهر برگزار می شود. از نظر اجرایی نیز نیروهای مشتاق و باانگیزه چه از نظر گرداندن برنامه‌های ماهیانه و چه از نظر اجرای آواز و حضور بر صحنه وجود دارند.

شیرازی در پایان گفت: خوشبختانه رایزنی‌های لازم با دوستان زنجانی انجام شده و قرار است بعد از ماه های محرم و صفر، نخستین ویژه برنامۀ شهرستانی آیین آواز در زنجان برگزار شود. همچنین با مسئولان و هنرمندان شهر هایی نظیر انزلی، رشت، ورامین، گلپایگان، ری، تفرش و رودهن نیز صحبت‌های اولیه صورت گرفته تا در این نقاط نیز شاهد برپایی آیین آواز باشیم.

لازم به ذکر است، سلسله نشست‌های آیین آواز ارائه‌ای است از کانون موسیقی ارسباران که از مردادماه 1395 با هدف تجلیل از استادان و مدرسان قدیمی آواز و نیز معرفی چهره‌های مستعد کمتر شناخته شده در این هنر هر ماه برگزار می‌شود. در این نشست‌ها همچنین مباحث فنی و تئوریک در قالب آموزشی و تحلیلی از سوی صاحبنظران در موضوعات مختلف آوازی ارائه می‌شود.print