سیزدهمین نشست آیین آواز برگزار شد

چهارشنبه 22 شهريور 1396، 15:05
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

سیزدهمین نشست آیین آواز برگزار شد
سیزدهمین نشست تخصصی ماهیانۀ آیین آواز روز گذشته با حضور محمد ملاآقایی (خواننده و مدرس قدیمی آواز) در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، در نخستین مبحث فنی و تئوریک این نشست محمد ملاآقایی و علی شیرازی درباره راه‌های بهداشت تارهای صوتی و تمرکز بر سلامت و طول عمر صدا در خوانندگی بحث کردند. 

در این برنامه همچنین محمد ملاآقایی به همراه مختار فلاحی (کمانچه) به اجرای آواز در دستگاه ماهورو آواز محلی لرستان پرداخت. در بخش دیگری از برنامه آواز محمود مخدوم به نوازندگی محمد فرهنگیان (تار) اجرا شد. 


آوازخوانی سجاد شوشتری، به همراه نی محسن ایروان‌فر در دستگاه همایون، آوازخوانی احمد بیرانوند در مایه افشاری با کمانچۀ مختار فلاحی از هنرجویان محمد ملا آقایی، اجرای دو هنرجوی آواز محمود مخدوم به نام‌های سعید خسروانی و بهمن خسروانی به همراهی با سهیل چهل امیران (تار) و میثم رفعتی (تمبک) از دیگر بخش‌های سیزدهمین نشست تخصصی آموزشی آیین آواز بود.

در این برنامه همچنین علیرضا معینی نیز در بخشی به شعرخوانی برای حاضران پرداخت و  سعید ناظمی اجرای برنامه را به عهده داشت. 

دیگر بخش این نشست مباحثی پیرامون مقاله آرش نصیری که عنوانش «آواز هیچ گاه فراگیر نشده و نخواهد شد» بین این نویسنده و علی شیرازی شکل گرفت. 

لازم به توضیح است، چهاردهمین نشست آیین آواز از ساعت 18 سه‌شنبه 25 مهر در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.
print