نشست بررسی کوک و تعداد خرک های سنتور برگزار شد

دوشنبه 18 ارديبهشت 1396، 05:23
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

نشست بررسی کوک و تعداد خرک های سنتور برگزار شد
نشست تخصصی بررسی کوک و تعداد خرک های سنتور با حضور جمعی از پژوهشگران و نوازندگان سنتور برگزار در خانه هنرمندان برگزار شد. 

به گزارش سایت خانه، این نشست تخصصی روز جمعه به همت کانون پژوهشگران خانه موسیقی در خانه هنرمندان برگزار گردید که در آن جمعی از نوازندگان و مدرسان سنتور به بیاد دیدگاه های خود در مورد ساختمان این ساز پرداختند. 

در ابتدای این نشست میلاد کیایی (استاد و نوازنده پیشکسوت سنتور) ضمن خوش آمد گویی به حضار به بیان تاریخچه ای از تغییرات تدریجی ساز سنتور پرداخت و ساختمان سنتور را در دوره های مختلف مورد بررسی قرار داد. 

همچنین این نوازنده سنتور نظرات خود را در مورد آموزش ساز سنتور و تعداد خرک های مورد نیاز یک هنرجو ارائه داد. 

در ادامه رضا مهدوی، نوازنده سنتور پشت تریبون قرار گرفت و به بررسی نظرات میلاد کیای در مورد ساختمان سنتور پرداخت. سخنران بعدی این جلسه محمدرضا فیاض(رئیس کانون پژوهشگران و نوازنده سنتور) بود. فیاض نیز به بیان بخشی از نظرات خود در مورد ساختمان سنتور اشاره کرد که به دلیل کمبود وقت ادامه این نظرات تخصصی به جلسه دیگری موکول گردید. 

در این برنامه همچنین حسین پرنیا و شهاب منا از نوازندگان سنتور نیز به بیان دیدگاه های خود پرداختند. دکتر محمدسریر(رئیس شورای عالی خانه هنرمندان) نیز در میان برنامه به سخنرانی پرداخت و در مورد اهمیت پژوهش و نشست های پژوهشی نکاتی را بیان کرد. 

لازم به توضیح است، مشروح این نشست تخصصی در فصلنامه آینده خانه موسیقی منتشر می شود تا در اختیار علاقمندان و پژوهشگران ساز سنتور قرار گیرد.


print