تجلیل از هنرمندان پیشکسوت آنان را امیدوار می کند

يكشنبه 17 دي 1396، 09:08
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

تجلیل از هنرمندان پیشکسوت آنان را امیدوار می کند
بیاض امیر عطایی(ساز ساز پیشکسوت) گفت: تقدیر و تجلیل ها از هنرمندان پیشکسوت باعث می شود روحیه شادتری برای افراد بوجود بیاید تا به ادامه فعالیت های هنری خود امیدوارتر شوند.

به گزارش سایت خانه موسییقی، یکی دیگر از چهره هایی که در جشن هجدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی از او تجلیل شد، بیاض امیر عطایی(سازنده پیشکسوت ساز کمانچه) بود. امیرعطایی متولد 1334 در شهر میانه است. از سال 1351 با استاد ابراهیم قنبری مهر آشنا شد. ساز سازی را چند سالی در کارگاه ادامه داد و بعد به استخدام اداره هنر ای زیبای کشور و  وزارت فرهنگ و هنر در آمد. 

شروع کار سازسازی اش با ساخت ساز تار و تراش تمبک و کمانچه یک تکه برای هنرآموزان هنرستان موسیقی آغاز شد و از سال 1355 با صلاحدید استاد قنبری مهر به ساخت کمانچه حرفه ای روی می آورد و تا کنون به این کار اشتغال دارد و استادان بسیاری با ساز های این هنرمند نوازندگی می کنند.وی هم اکنون عضو هیئت مدیره کانون سازندگان ساز خانه موسیقی است. 

بیاض امیر عطایی(سازنده پیشکسوت ساز کمانچه و عضو هیئت مدیره کانون ساز سازان) در خصوص جشن خانه موسیق گفت: این جشن مانند جشن تولدی است که سالیانه برای هر فرد گرفته می شود و در این روز به عنوان سالگرد تاسیس خانه موسیقی جشنی برگزار می کنیم و همه خودمان را موظف می دانیم که در این جشن شرکت کنیم. 

امیرعطایی در مورد تجلیل از بزرگان موسیقی در جشن خانه موسیقی گفت: همه اعضای خانه موسیقی کارهای خود را مستقلا انجام می دهند اما این تقدیر و تجلیل ها باعث می شود روحیه شادتری برای افراد بوجود بیاید تا به ادامه فعالیت های هنری خود امیدوارتر شوند و این بسیار مهم است.

عضو هیئت مدیره کانون سازندگان ساز درخصوص  فعالیت های این کانون و تعامل آن با خانه موسیقی و اعضای آن گفت: کارهای این کانون بسیار خوب شروع شد و ارتباطاتی که با هیئت مدیره و کانون های دیگر داشتیم باعث شد خود را ارتقا بدهیم. در دوره ای هیئت مدیره کانون نتوانست تعامل را حفظ کند و کار تاجایی پیش رفت که نزدیک بود کانون به تعطیلی بیانجامد. در دوره جدید تلاش بر این است کار را به جایی برسانیم که ارتباطات بیشتر شود و آن وقفه برای ما ضرر سنگینی بود.

وی دیدگاه خود را در مورد فعالیت های خانه موسیقی در سال اخیر اینگونه بیان کرد: اگر در حد توان تلاش ها بیشتر باشد خیلی بهتر است البته در مواردی مثل اعتراض به لغو کنسرت ها فعالیت های خوبی در خانه موسیقی صورت گرفته که امیدوارم ادامه پیدا کند. همچنین امیدوارم امکانی صورت بگیرد که سازندگان ساز به عنوان هنرمندان صنایع دستی هم شناخته شوند.

 


print