سید محمد میرزمانی:

پورتراب یک استاد و معلم تمام عیار بود

چهارشنبه 2 تير 1395، 16:40
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

پورتراب یک استاد و معلم تمام عیار بود
سید محمد میرزمانی، عضوکانون آهنگسازان خانه موسیقی گفت: زنده یادپورتراب را می توان به عنوان یک استاد و معلم تمام عیار معرفی کرد زیرا تا آخرین لحظات عمرشان در پی کشف مسائل جدید و علاقمند به انتقال دانش خود به دیگران بود.

سیدمحمد میرزمانی، عضو هیئت مدیره کانون آهنگسازان خانه موسیقی گفت: استاد پورتراب، استاد نسل های مختلف اهالی موسیقی بودند و بسیاری از استادانی که در حال حاضر فعالیت دارند شاگرد زنده یاد پورتراب بودند. گستردگی آموزش وتحصص ایشان اینقدر زیاد بوده که اکثر این استادان را در بر می گرفت. 

وی افزود: استاد پورتراب ویژگی هایی داشتند که بین هنرمندان دوره معاصر منحصر بفرد بودند . ایشان یک انسان تک بعدی نبودند و تنها از یک ویژگی برجسته نبودند و از زوایای مختلف می توان ویژگی های ایشان را دید. بنظر من یکی از ویژگی های ایشان وقت شناسی بود که یک دفعه هم من از ایشان خلف وعده ندیدم .

میرزمانی در ادامه با اشاره به دیگر ویژگیهای فردی واخلاقی زنده یاد پورتراب گفت: صراحت لهجه ایشان در مسائل علمی زبانزد خاص وعام بود و نقطه نظرات تخصصی را همیشه بدون هیچ پرده پوشی بیان می کردند. ضمن اینکه در شنیدن نظرات دیگران هم همیشه صبور و شکیبا بودند.

این آهنگساز افزود: ایشان را می توان به عنوان یک استاد و معلم تمام عیار معرفی کرد. زیرا تا آخرین لحظات عمرشات در پی کشف مسائل جدید بودند و همیشه علاقمند بودند در این مورد تحقیق کنند و علاقمند بودند هر چه را که بلدند تا آخرین لحظات زندگی شان به دیگران منتقل کنند. 

میرزمانی گفت: در روزهای آغازین سال جدید که برای عرض تبریک خدمتشان رسیدم هنوز این روحیه را در ایشان می دیدم. بیسار شاداب و با انگیزه بودند و تمام گفتگوهایی که با ایشان داشتم حتی صحبت های روزمره بسیار کوتاه انجام می شد و همیشه نکته های علمی را بیان می کردند. برای من بسار جالب بود که ایشان اینقدر انگیزه دارند. نکته ای را هم اخیرا در مورد تغذیه متوجه شده بودند که من را هم تشویق می کردند این شیوه را ادامه دهم. 

این آهنگساز و از شاگردان پورتراب در پایان گفت: استاد پورتراب یک استاد منحصر بفرد و تمامعیار بودند که ضایعه درگذشت ایشان را تسلیت می گویم و به راحتی نمی توان جای ایشان را پر کرد زیرا جایگزین افرادی در این سطح به راحتی پیدا نمی شوند. 


print