١٤ دي ماه در فرهنگسرای ارسباران/

پنجمین نشست آیین آواز برگزار می شود

سه شنبه 7 دي 1395، 09:30
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

پنجمین نشست آیین آواز برگزار می شود
پنجمین نشست تخصصی آیین آواز سه‌شنبه 14 دیماه در فرهنگسرای ارسباران با معرفی پنج تن از شاگردان برگزیده محسن کرامتی (خواننده و مدرس پیشکسوت آواز) برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، در این برنامه که از ساعت 17 سه‌شنبه 14 دیماه در فرهنگسرای ارسباران آغازمی‌شود حجت صحرایی، محمود حشمت، داود پایروند، رامین شکوهیان و مهدی اصغرپور به اجرای آواز می‌پردازند.

حجت صحرایی متولد 1362 است و اجرای این هنرمند در مایه بیات ترک خواهد بود و علی ابراهیمی (نوازنده سنتور، استاد دانشگاه و معلم هنرستان موسیقی) او را همراهی می‌کند.

محمود حشمت، آواز را نزد محسن کرامتی، حاتم عسگری، شاپوررحیمی، نصرالله ناصح‌پور، کریم صالح‌عظیمی، مظفرشفیعی، حمیدرضانوربخش، علی جهاندار، زنده‌یاد احمدابراهیمی، زنده‌یاد دکترعمومی و زنده‌یاد محمدرضا لطفی گذرانده و به همراه صدای یحیی علوی نوازنده سنتور به اجرای برنامه می پردازد. 

داود پایروند نیز از سال  1379 از محضر محسن کرامتی یک دوره ردیف آوازی گذراند و در این برنامه به اجرا در دستگاه چهارگاه  خواهد پرداخت. 

 رامین شکوهیان متولد 1360 صداسازی و آواز را نزد حمیدرضا نوربخش و محسن کرامتی فراگرفت. وی در این برنامه در مایه بیات ترک به اجیار آواز می پردازد. 

پنجمین و آخرین خواننده این برنامه، مهدی اصغرپور متولد 1360 است که  آوازش را در دستگاه همایون خواهد خواند.

فرهنگسرای ارسباران در ضلع شمال غربی پل سیدخندان، خیابان جلفا واقع شده و ورود عموم علاقه‌مندان به سلسله نشست‌های ماهانۀ آیین آواز آزاد است.


print