سامان احتشامی:

هشت آلبوم جدید تولید کرده‌ام

چهارشنبه 10 آبان 1396، 08:49
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

هشت آلبوم جدید تولید کرده‌ام

سامان احتشامی با حضور در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات گفت : هشت آلبوم جدید آماده کرده ام که چهار مجموعه از آن‌ها بعد از ماه صفر منتشر خواهد شد.

این موزیسین درباره فعالیت‌های پیش‌ روی خود گفت: بعد از ماه صفر در شهر اصفهان به روی صحنه می‌روم ولی هنوز اطلاع دقیقی ندارم که برگزارکننده آن مجوز برگزاری کنسرت را گرفته یا خیر. بقیه برنامه‌ها هم به مرور در هفته‌های آتی مشخص می‌شود چون فعلاً به خاطر ایام مذهبی، برگزاری کنسرت در کشور تعطیل است و باید ببینیم در ادامه چه اتفاقی می‌افتد.

وی افزود: هشت آلبوم جدید کار کرده‌ام که دو تای آن هنوز تکمیل نشده است. مجوز انتشار شش آلبوم دیگر را گرفته‌ام که چهار تای آن در دست چاپ و انتشار است و بعد از ماه صفر روانه بازار موسیقی می‌شود. زمان انتشار بقیه آلبوم‌ها هم بستگی به شرایط بازار موسیقی دارد.

سامان احتشامی در توضیح آلبوم‌های در دست انتشار خود گفت: یکی از چهار آلبومی که قرار است به زودی منتشر شود، "گریبان" نام دارد که روایت آن را آقای علی عمرانی بازیگر خوب تئاتر انجام داده است. تفاوت این آلبوم با بقیه روایت‌ها و دکلمه‌ها در این است که همیشه ابتدا موسیقی برای دکلمه‌کننده پخش می‌شده و بعد شخص دکلمه‌کننده روی آن موسیقی دکلمه می‌کرده است ولی من در این آلبوم کاملاً برعکس عمل کرده‌ام؛ یعنی ابتدا صدای آقای عمرانی را ضبط کرده و بعد روی آن موسیقی ساخته‌ام.

احتشامی ادامه داد: آلبوم "گریبان" شامل هفت قطعه است که در آن از اشعار کلاسیک شعرای بزرگی نظیر سعدی، حافظ، مولانا، وحشی باقی و عطار نیشابوری استفاده کرده‌ام. این آلبوم برای ارکسترهای بزرگ، کوچک و پیانو درست شده و کاملاً افکتیو است، یعنی مخاطبان هم از جنبه موسیقایی آن می‌توانند لذت ببرند و هم می‌توانند با شعر و دکلمه آن ارتباط بگیرند چون کاری کرده‌ام که به شعر این اثر لطمه نخورد.

نوازنده پیانو گفت: آلبوم دیگری که در دست انتشار دارم، مجموعه‌ای از موسیقی فیلم‌های بلندی است که ساخته‌ام. در این آلبوم موسیقی فیلم‌های "رستگاری در هشت و بیست دقیقه" (سیروس الوند)، "این ترانه عاشق نیست" (رحمان رضایی)، "شکاف" (منوچهر اسلامی)، انیمیشن "شازده کوچولو" (نورالدین زرین‌کلک) و... را گلچین کرده‌ و برای ذائقه مردمانی که این ژانر از موسیقی را دوست دارند آماده کرده‌ام.

احتشامی با اشاره به آلبوم "باغ رویاها" به عنوان یکی دیگر از آثار در دست انتشارش، در توضیح این آلبوم بیان کرد: این آلبوم قطعاتی برای پیانو، کمانچه و سازهای ضربی است که در آن بابک شهرکی، مسعود حبیبی و عمران فروزش هم مرا همراهی کرده‌اند.

آهنگساز برجسته موسیقی درباره چهارمین آلبومی که قرار است منتشر کند توضیح داد: آلبوم بعدی شامل آثار قدیمی ارکسترال خودم است که می‌خواهم به چاپ مجدد برسد. مردم مرا با پیانوی ایرانی می‌شناسند و من هم به عنوان یک ایرانی به این کارم افتخار می‌کنم. با این حال اجرای موسیقی در تمام دنیا یک سواد بین‌المللی می‌خواهد که گاهی لازم است یک موزیسین این سواد را به رخ همکارانش بکشد. به همین خاطر سعی کردم یک اثر ارکسترال از من در بازار موسیقی وجود داشته باشد.

احتشامی درباره سایر آلبوم‌هایش نیز گفت: به جز چهار آلبومی که به آن‌ها اشاره کردم و قرار است به زودی منتشر شود، آلبوم‌های دیگری هم دارم که مجموعه آثار استاد اسدالله ملک با نام "هر چه بود گذشت" با خوانندگی همایون کاظمی و همینطور آلبوم "تنبک و ملودیکا" از جمله این آلبوم‌ها هستند. در این سال‌ها خیلی پر کار بوده‌ام چون موسیقی را دوست دارم و دلم می‌خواهد همیشه کار کنم.

این آهنگساز و نوازنده مطرح موسیقی خاطر نشان کرد: من به طور خصوصی کار می‌کنم چون دولت به هنر و مخصوصاً موسیقی بها نمی‌دهد. از مسافرت و تفریحات خودم می‌زنم و خرج موسیقی می‌کنم. هیچوقت هم هزینه‌هایی که برای موسیقی کرده‌ام به من برنگشته و آورده‌ای برایم نداشته‌ است. من با درآمد موسیقی عینک هم نمی‌توانم بخرم ولی عشق و علاقه‌ام موسیقی است و دلم می‌خواهد در این زمینه فعال باشم.

همچنین سامان احتشامی درباره رابطه هنر با رسانه نیز بیان کرد: رابطه‌ام با رسانه خیلی خوب است و چون خط قرمزهایم را می‌دانم و خوش اخلاق هم هستم، پس مشکلی بین من و رسانه وجود ندارد. در هر وضعیتی که باشم، به خبرنگاران پاسخ می‌دهم و ممنون خبرنگاران حوزه موسیقی هستم که احوالات مرا به گوش مردم می‌رسانند. وظیفه من این است که به خبرنگارها احترام بگذارم.

منبع : هنرآنلاین

print