مدیرکل موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

ظرفیت موسیقی بانوان بسیار بیشتر از وضع موجود است

دوشنبه 30 بهمن 1396، 10:45
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

ظرفیت موسیقی بانوان بسیار بیشتر از وضع موجود است

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است ظرفیت و استعداد موسیقی بانوان در زمینه های خوانندگی، نوازندگی و آهنگسازی بسیار بیشتر از وضع موجود است.

فرزاد طالبی با بیان اینکه اکنون بانوان حضور فعالی در عرصه موسیقی کشور دارند، افزود: در حوزه خوانندگی، برنامه های ویژه ای برای تک خوانی بانوان در سالن های که بانوان مخاطبان دارد، تدارک دیده شده و امیدواریم از این ظرفیت برای گسترش شادی و نشاط در جامعه استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: اکنون برای حضور بانوان در عرصه موسیقی سالن های خاص برای مخاطبان خانم در تهران و بعضی از شهرها در نظر گرفته شده و امیدواریم این روند ادامه پیدا بکند.

 تلاش برای کسب جایگاه شایسته موسیقی نواحی 

طالبی همچنین به تشریح وضعیت موسیقی نواحی پرداخت و گفت: موسیقی نواحی نیز از حوزه های پرظرفیت موسیقی است و طی سال های اخیر از این ظرفیت با برپایی چندین جشنواره موفق به نحو خوبی استفاده شده است.

وی افزود: البته موسیقی نواحی برای کسب جایگاه شایسته، نیاز به حمایت بیشتر دارد و فعالان این حوزه موسیقایی برای اجراهای فاخر و جذاب باید تلاش بیشتری کنند.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بسیاری از گروه های فعال موسیقی نواحی در صحنه های داخلی حضور فعال دارند و همان طور که شاهد بودیم در سی وسومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر نقش بسیار موثر و پر رنگی به آنها داده شد.

طالبی گفت: گروه های موسیقی نواحی کشور همچنین اجراهای بسیار موفقی در خارج از کشور داشته اند که با استقبال گسترده مردمی در کشورهای میزبان روبرو شده است.

منبع : ایرنا

print