رییس شورای عالی خانه هنرمندان ایران:

صلح بهترین گزینه برای همزیستی مسالمت آمیز ملتهاست

شنبه 25 شهريور 1396، 11:14
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

صلح بهترین گزینه برای همزیستی مسالمت آمیز ملتهاست

رییس شورای عالی خانه هنرمندان ایران گفت: با وجود اختلافات میان ملت ها، صلح بهترین گزینه برای همزیستی مسالمت آمیز و رفع تفاوت ها پایه گذاری شده است.

محمد سریر شامگاه چهارشنبه در مراسم بزرگداشت روز جهانی صلح که در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، گفت: برای شناخت اهمیت صلح در دنیا همین بس که سازمان ملل متحد بعد از جنگ جهانی دوم برای ارتباط بیشتر کشورها با یکدیگر تشکیل شد.
وی یادآور شد: هدف نخست سازمان ملل متحد، توسعه فرهنگی بود تا تعارضها میان ملل برطرف و جنگ و خونریزی پایان یابد.

این هنرمند پیشکسوت ادامه داد: بعد از پایان جنگ کشورها نمی توانستند بدون سازمان ملل به طور مستقل تصمیم بگیرند و امروز با وجود نا آرامی ها در سازمان ملل بر اساس منشور و احترام به تفاوت های فرهنگی، احترام متقابل را صلح می نامیم.

وی خاطرنشان کرد: سازمان یونسکو عهده دار توسعه همکاری های فرهنگی علمی آموزشی بین ملل متحد و ایجاد شناخت بهتر ملتها در جهت صلح و دوستی و همزیستی در کنار یکدیگر است.

سریر افزود: ایجاد تفاهم فرهنگی با یکدیگر، یکی از مهمترین راههای برقراری روابط و ایجاد تفاهم و صلح در جهان و تحکیم روابط ملت هاست.
وی با بیان اینکه هنر در داخل و بیرون از کشورها تسهیل کننده صلح و دوستی میان آنهاست، ادامه داد: این قدم های بسیار مهمی برای ایجاد صلح و دوستی است که سازمان یونسکو به دنبال بازآفرینی آن در ایران و دیگر کشورهای جهان است.

سریر تاکید کرد: هنرمندان همیشه پیام آوران صلح بوده‌اند و خوشحالم که در خانه هنرمندان ایران، میزبان 12 انجمن هنری و بیش از 50 هزار هنرمند از جای جای ایران هستیم تا با فعالیت فرهنگی به گسترش صلح و تفاهم در جامعه و جهان کمک کنیم.

سازمان ملل متحد روز ۲۱ سپتامبر، برابر با ۳۰ شهریور را روز جهانی صلح اعلام کرده‌ است.

شرکت کنندگان در مراسم امروز، شاهد اجرای موسیقی توسط گروه اینتر ارکستر تهران، تئاتر، اجرای موسیقی توسط گروه بنفش بودند و گوشه هایی از فیلمهای سینمایی و تئاتر با مضمون صلح برای حاضران به نمایش گذاشته شد.

در حاشیه این مراسم نمایشگاه عکسی از سوی هنرمندان کشورمان با موضوع صلح و دوستی برپا شده است.

شرکت کنندگان در این مراسم همچنین از نمایشگاه «هنر برای صلح» که در خانه هنرمندان برپا شده است بازدید کردند؛ این مجموعه با نمایش حدود 180 اثر تجسمی با مضمون صلح تا 30 شهریورماه برای بازدید علاقه مندان دایر است.

منبع : ایرنا

print