اظهارنظر مرادخانی درباره اساسنامه جشنواره موسیقی فجر

چهارشنبه 30 فروردين 1396
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

اظهارنظر مرادخانی درباره اساسنامه جشنواره موسیقی فجر

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اساسنامه جشنواره موسیقی فجر گفت: در این اساسنامه، پیش‌بینی‌های لازم درباره چگونگی دعوت‌ها، وضعیت کاری افراد و شرایط فراخوان آورده شده است.

علی‌ مرادخانی با اشاره به نظرات منتقدان جشنواره موسیقی فجر و مذاکره با آن‌ها، اظهار کرد: یک اساسنامه برای جشنواره موسیقی فجر تهیه‌ شده و به دغدغه‌هایی که بویژه جوان‌ترها در نظر دارند، در آن توجه شده است.

وی توضیح داد: این دغدغه‌ها چند وجه دارد که کاری به بعضی از آن‌ها ندارم و درباره‌شان بحثی نمی‌کنم، اما یک وجه عدالت‌خواهی نیز وجود دارد که باید با اساسنامه کنار یکدیگر بیاید که مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد زحمت آن را کشیده است و به‌زودی خبر آن اعلام می‌شود.

معاون امور هنری وزارت ارشاد در پاسخ به این پرسش که آیا این اساسنامه می‌تواند ساز و کاری را ایجاد کند که با تغییر دولت و مدیریت‌ها، خللی در روند برگزاری جشنواره به‌وجود نیاید؟ گفت: باید این‌گونه باشد، به‌عنوان مثال ما در سال ۱۳۷۴ آیین‌نامه اجرای صحنه‌ای را نوشتیم که در هیچ دولتی تکان نخورد.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این‌که با توجه به نزدیک شدن به پایان دولت یازدهم، آیا ممکن است تهیه این اساسنامه نیمه‌تمام بماند؟ تاکید کرد: خیر؛ همه‌چیز انجام می‌شود، در واقع انجام شده است و جای نگرانی وجود ندارد.

منبع : ایسنا

 print