موضع رئیس جمهور درمورد لغو کنسرت‌ها / باید جامعه را بانشاط نگه داریم

چهارشنبه 15 دي 1395
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

موضع رئیس جمهور درمورد لغو کنسرت‌ها / باید جامعه را بانشاط نگه داریم

حسن روحانی تصریح کرد: برای اینکه اعتیاد نباشد باید جامعه را با نشاط نگه داریم لذا نباید به خاطر یک بهانه در برگزاری کنسرت‌ها مشکل ایجاد کنیم.

حسن روحانی رئیس جمهور در گفت‌و‌گوی خبری که از شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی پخش شد، طی سخنانی  در رابطه با مشکلات به وجود آمده در خصوص برگزاری کنسرت ها در برخی شهرهای کشور، اذعان کرد:  مسائل آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی برای ما مهم است و با هم مرتبط هستند. برای اینکه اعتیاد نباشد باید جامعه را با نشاط نگه داریم. اینقدر سر یکسری مسائل جزیی ایراد نگیریم. بعد هفته‌ها و ماه‌ها و حتی بعد از سال‌ها در بعضی شهر‌ها می‌خواهد کنسرتی برقرار شود.

رئیس جمهور ادامه داد: حالا برای دادن مجوز کنسرت اماکن، نیروی انتظامی و وزارت ارشاد مراحلی دارند، اما یک دفعه می‌بینیم به خاطر یک بهانه‌ای این کنسرت به هم می‌خورد، نباید در این مسائل مردم را دچار مشکل کنیم.

روحانی تاکید کرد: نمی‌گویم نیروهای مختلف به وظایف ذاتی خود عمل نکنند اما دو جور می‌شود عمل کرد. نباید این همه سختگیری کنیم. دین ما سهل و آسان است. اصلا خدا حکمی که مشکل آفرین باشد  وضع نکرده است؛ اینکه می‌بینیم خیلی پیچیده نمی‌توانیم زندگی کنیم مشکل این است که ما درست اسلام را تفسیر نکردیم.

منبع : هنر آنلاین

 print