زمینه های همکاری دانشگاه های هنر ایران با موسیقی و هنر وین بررسی شد

چهارشنبه 17 آبان 1396، 08:52
سايت خانه موسیقی - سرویس خبر

زمینه های همکاری دانشگاه های هنر ایران با موسیقی و هنر وین بررسی شد

رئیس دانشگاه هنر بعدازظهر سه شنبه از دانشگاه موسیقی و هنر وین بازدید کرد و در دیدار با رئیس این دانشگاه زمینه های همکاری را مورد بررسی قرار داد.

«غلامرضا اکرمی» در بازدید از دانشگاه موسیقی و هنر وین با «فرانتس پاتای» رئیس این دانشگاه ، پیتر کانیگسیدر مدیر امور بین الملل و میکاییل پوش رئیس دانشکده موسیقی این دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد.

طرفین در این دیدار ضمن آشنایی با توانایی ها و ظرفیت های طرف مقابل زمینه های همکاری فرهنگی و آموزشی از جمله در زمنیه تبادل دانشجو و استاد را مورد بررسی قرار دادند.

بر اساس این گزارش، از نکات جالب درباره دانشگاه موسیقی و هنر وین به گفته مدیران آن دو سوم دانشجویان این دانشگاه خارجی و یک سوم آنان اتریشی هستند. مسئولان دانشگاه وین تاکید کردند که هدف این مجموعه آموزشی نوآوری در زمینه موسیقی با نگاه به آینده است. این دانشگاه 850 دانشجو از جمله 10 دانشجوی ایرانی دارد.

میکائیل پوش رئیس دانشکده موسیقی این دانشگاه که خود نوازنده است در جشنواره موسیقی فجر امسال در ایران حضور خواهد داشت.
رئیس دانشگاه هنر در سفر به اتریش همچنین با رئیس "کنسرواتوار موسیقی وین" نیز دیدار و گفتگو کرد و همچنین عصر سه شنبه در یک ویدئو کنفرانس با رئیس دانشگاه هنر
"سالزبورگ" اتریش نیز درباره زمینه های همکاری از جمله تبادل دانشجو مذاکره کرد.

اکرمی پس از این دیدار افزود: ما در ارتباط با توسعه روابط بین الملل با دانشگاههای خارجی، در سفر به اتریش امروز با مسئولان دانشگاه موسیقی و هنر و همچنین کنسرواتوار موسیقی وین (Vienna Conservatory ) ملاقات های خوبی داشتیم. در دیدار از کنسرواتوار موسیقی وین تفاهم های اولیه انجام شد و تفاهمنامه همکاری در سفر رئیس آن به ایران امضا خواهد شد.

وی افزود: ما می خواهیم در زمینه های مختلف تبادل دانشجو ، تبادل استاد و زمینه کارهای مشترک ، تحقیقاتی داشته باشیم که بتوانیم سطح دانشگاه را ارتقا دهیم و ارتباط با سایر کشورها هم می تواند در ارتقای آموزش دانشگاه و هم در انتقال فرهنگ و هنر ما به سایر کشورها تاثیر داشته باشد.

رئیس دانشگاه هنر کشورمان گفت: چهارشنبه نیز در سفر به آلمان با مسئولان چهار دانشگاه این کشور ملاقات داریم با همین هدف که زمینه های همکاری با دانشگاههای آلمان را مورد بررسی قرار دهیم . امیدواریم که با مراودات بیشتر بتوانیم به شناساندن هنر و ارزشهای فرهنگی کشورمان به کشورهای اروپایی کمک کنیم و رابطه متقابل و دوستی بین ملت های ایران اتریش و آلمان را افزایش دهیم.

اکرمی رئیس دانشگاه هنر روز دوشنبه 15 آبان ماه با هدف توسعه روابط و همکاری های بین المللی دانشگاه هنر با دانشگاه های معتبر بین المللی، عازم کشورهای اتریش و آلمان شد.

در این سفر که به دنبال دعوت رسمی دانشگاه های هنری معتبر اتریش و آلمان برای شرکت در نشست های هماهنگ شده انجام می شود، امکان امضای تفاهم نامه های مشترک همکاری بین دانشگاهی در دستور کار قرار می گیرد. پویان آزاده ، پیانیست و مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه هنر ، نیز در این سفر رئیس این دانشگاه را همراهی می کند.

منبع : ایرنا

print